12 April 2021 Monday
Özellikle Takımlarımızı Prafesyonel liglere gönderememek bizim için kaybedilmiş bir yıl olarak görünmektedir

2017 yılını geride bırakırken Amatör Futbolda yılın başarı listelerini çok fazla yapmak istemedik. Özellikle Takımlarımızı Prafesyonel liglere gönderememek bizim için kaybedilmiş bir yıl olarak görünmektedir.

Takımların Profesyonel Lige çıkamaması, Futbolcuların Profesyonelliğe geçememesi, Hakemlerin Klasman yükselememesi Amatör futbolun en büyük çilesidir. Ancak Yılın içinde 1-2 ufak çıkışlarla mutlu olmaya da çalışıyor başarılı olanlarla gurur duymaya gayret ediyoruz.

İşte bu nedenlerle 2017 yılının başarılı isimlerini gündeme taşıyabilmek çoşku ile olamadı. Ama yılı da boş geçirmeyelim diyerek biraz hafızalarımızı zorladık ve Teknik adam bazında ve Başarılı kulüpler bazında bazı isimleri ortaya koyarak alkışlayalım istedik. Biliyoruz ki; yeryüzünde başarı kıstasları insanlar için her zaman farklıdır. Burada bulunan takımlar veya teknik adamlar 2016-2017 ve 2017-2018  Sezonlarının 2017 yılına ait dönemini kapsamakta olup yani 2 dönemi de içinde barındırmaktadır.

Teknik Direktör Metin Aydın’ın Derelispor’da kazandığı şampiyonluk, Erdem Karaman’ın Es Esspor’da kazandığı mütevazi şampiyonluk, Recep Kayahan’ın Şebinkarahisarspor’da büyük fedakarlıklarla kazandığı şampiyonluk, Ercan Işık’ın Sanayispor’daki hizmet anlayışı ile kazandığı şampiyonluk, Yılmaz Bıçak’ın Dereli Anadolu 1071spor takımında kazandığı hem A takım şampiyonluğu hemde Genç takım şampiyonluğu daima alkışlanacaktır. Mutlaka bu teknik adamlarımızın bazı kıstaslara göre başarılı kabul edip ayağa kalkarak takdiri göndermemiz gerekecektir. Ama biz bu isimleri elde ettikleri başarılardan dolayı ön plana koymuş olsak bile Duroğluspor’un teknik adamı Alptekin Kılıç’ın bu alandaki başarı çıkışı çok özel olmuştur. 2017 yılında oynadığı 23 maçta 16 galibiyet 5 beraberlik ve 2 mağlubiyet olayı yaşayan ve bütçesi yok denecek kadar az olan bir ekip ile bir şampiyonluk çıkartan bir gol kralı yaratan hoca bugünlerde bile gündemdeki yerini korumaktadır. 2017 Mart ayında başladığı çıkışı, 31 Aralık tarihine kadar taşımayı başaran hoca 365 günü dolu dolu geçirmiş ve el birliği yaptığı yöneticileri, futbolcuları ve taraftarı ile güzel günler yaşamaktadır.

Teknik Adamlarımız için şu cümleleri kullanmak istedik. Alptekin Kılıç 2017 yılının önemli çıkışını yapan bir teknik adam olarak karşımızda duruyor olsada, Erdem Karaman, Ercan Işık ve Yılmaz Bıçak’ın da bugünlerde bile özel işler yaptığını görebiliyoruz. Teknik Direktör Metin Aydın 2016-2017 Sezonunda Derelispor’da Süper Amatör Küme Şampiyonluğu yaşadı. Erdem Karaman Es Esspor takımında 2017 yılında hem şampiyonluk hem başarı kazandı. Recep Kayahan’ın Şebinkarahisarspor’daki büyük fedakarlıklarla kazandığı şampiyonluk daima takdir edilecektir. Ercan Işık’ın Sanayispor’daki hizmet anlayışı ile kazandığı Gençler Ligi şampiyonluğu ve yetiştirdiği oyuncular gözlerden kaçmıyor. Yılmaz Bıçak ve kardeşi Yıldıray Bıçak Dereli Gençleri için sahalara dönüş yaparak ÇPL.spor ve Anadolu 1071spor takımında yaptıkları özel hamleler nedeniyle alkışlanıyor.

TAKIMLARIMIZ VARDI

Bir sezonu değerlendirmek her zaman daha kolay görünmüş olsada bile Yılın değerlendirmesi mutlaka çok daha zor ve sıkıntılıdır. İki ayrı sezonu içinde bulunduran 2017 yılında da başarılı takımları bulmak için hem eski sezonu hemde yeni sezonu kontrol altında tutmak zorunda olmaktayız.

2017 Yılının ilk dilimini ilimiz Süper Amatör Kümede şampiyon olarak kapatan Derelispor, 2017 yılının ikinci diliminide yine Süper Amatör Kümede ikinci sırada kapatarak Yılın En Başarılı Takımı olmuştur.  

2017 Yılının ilk dilimini ilimiz Birinci Amatör Kümede şampiyon olarak kapatan Es Esspor, 2017 yılının ikinci diliminide Süper Amatör Kümede ilk 4 sıra içinde kapatarak Yılın En Başarılı Takımlarından biri olmuştur.

2017 Yılının ilk dilimini ilimiz İkinci Amatör Kümede şampiyon olarak kapatan Duroğluspor, 2017 yılının ikinci diliminide Birinci Amatör Kümede ilk 4 sıra içinde kapatarak Yılın En Başarılı Takımlarından biri olmuştur.

2017 Yılının ilk dilimini ilimiz Gençler Birinci Kümede şampiyon olarak kapatan Sanayispor, 2017 yılının ikinci diliminide Gençler Birinci Kümede lider olarak kapatarak Yılın En Başarılı Takımlarından biri olmuştur.

2017 yılının ilk dilimini Süper Amatör kümede play of oynayarak, ikinci diliminide Süper Amatör Kümede lider olarak kapatan Espiyespor, 2017 yılında Birinci amatör kümede oynadığı maçlarda süper sonuçlar elde eden Yağlıderespor, 2017 Yılının ilk dilimini ilimiz Birinci Amatör Kümede şampiyon olarak kapatan Şebinkarahisarspor ve 2017 yılının ilk diliminde Gençler Birinci Kümede Şampiyonluk yaşayan Doğankentspor Gençleri de Yılın En Başarılı Takımlarından biri olmuştur. 2017 yılının ilk diliminde uzun yıllar sonra şampiyonluk mutluluğu yaşayan Ören Belediyespor takımıda yılın alkışlanan derecelerini elde eden takım olmuştur.

CENGİZHAN KOÇ

2016-2017 Sezonunda Derelispor’da oynadığı Futbol ile Yılın En Başarılı Futbolcusu seçilen Cengizhan Koç Belki 2017 yılının En Başarılı Futbolcusu olmadı ama En iyi çıkış yapan Futbolcusu oldu. Oyuncu bu sezonu Çatalçaspor takımında Profesyonel olarak geçirmektedir.

MÜRVET YAVUZTÜRK

İlimiz Amatör futboluna hizmet veren kurumlardan biride Hakem Camiasıdır. Vefatı ile bizlere büyük acı yaşatan FFHGD Başkanı Ferhat Kara’yı bir ömür boyu unutmayacağımızı bir kez daha söylemek isterken, 2017 yılının son günlerinde MHK tarafından FİFA Kadın Yardımcı Hakem listesine dahil edilen Mürvet Yavuztürk’de yılın en iyi çıkışını yapan Hakem olmuştur.

 

 


doğankentderelisporcengizhan-koçmetin-aydınali-yakarışıkspor28Giresunsporören-belediyesporespiyesporercan-ışıkalptekin-kııç

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha