16 June 2019 Sunday
Aksu; `Önerge vereceğim` demişti ama

Aksu; 'Önerge vereceğim' demişti ama

Giresun Aksu Mahallesi'nde yeni yapılan bölge hastanesinin karşında bulunan ve Giresunspor'a gelir getirmesi amacıyla benzin istasyonu olarak tahsis edilen ancak geri alınarak müteaahide satılan 4 dönümlük arsanın akıbeti konusundaki belirsizlik sürüyor.

Arsanın imar planında değişiklikle ilgili gündem maddesi, Kerim Aksu’nun açıklamasına rağmen Giresun Belediye Meclisi’nin son toplantısında da getirilmedi. Ocak ayının son toplantısında, komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı. Belediye meclisinin bir daha ki toplantısı 6 Şubatta gerçekleşecek.

KERİM AKSU “İLK MECLİS TOPLANTISINDA ÖNERGE VERECEĞİM” DEMİŞTİ

İl Özel idaresi tarafından geri alınarak 5,5 milyona borca karşılık  Güngör İnşaat isimli firmaya satılmış, firma da akaryakıt istasyonu ve dükkan yapma hazırlığına girmişti. Bu sırada açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise, konuyu meclise getirerek plan değişikliği ile arsanın eski haline döndürüleceğini yani akaryakıt istasyonu özelliğinden çıkarılacağını ifade etmişti.

Aksu “ilk Meclis toplantısında planı eski haline çevirmek için imar değişikliği teklifi vereceğim. Bizim için önemli olan değerler vardır. Kimse bu şehrin değerlerinden büyük değildir. Giresunspor’un kaynağının başka amaçla kullanılmasına müsaade edemeyiz” diye konuşmuştu.


kerim-aksuözel-idareGiresunsporbelediye-meclisispor28Çotanaklar

Diğer haberler

Giresunspor`a mı geliyor

Giresunspor'a mı geliyor

Mutluluklar

Mutluluklar

2. Ligden taliplisi var

2. Ligden taliplisi var

Pazartesi resmen başlıyor

Pazartesi resmen başlıyor

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha