12 April 2021 Monday
Giresunspor, sahasında oynadığı maçta Ümraniyespor`a 1-0 yenilerek sevenlerini üzdü. Yeşil-beyazlıların o eski coşkulu oyunundan Ümraniyespor müsabakasında eser yoktu.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, doksan dakika boyunca çok durgun gözüktü. Geçen haftaki Altay maçının ertelenmesinin konsantrasyon eksikliğine neden olduğunu düşünüyorum. Ara verilmeden gidilen ligde oyuncuların motivasyonu her zaman daha farklı olur. Uzun lig maratonunda böyle maçlar zaman zaman olacaktır.

Nalepa durgun, Caner üretemezken, Traore vasatın üzerine çıkamadı. Balde bir önceki maçın performansının çok uzağında bir görüntüdeydi.

Eren’den forvet arkası olarak görev yaptığı maçlarda verim alınamıyor. Bu oyuncu forvet ya da kanat olarak oynadığında daha etkili oluyor.

Golü 22. dakikada yiyen bir takımda değişiklikler için çok fazla beklenildiği düşüncesindeyim. Kenarda ön bölgenin alternatifi olarak bekleyen Yasin Ozan, 90’dan sonra düşünülüyor. Skor olarak geride olan bir takımın yaptığı beş değişikliğin üçü savunma ağırlıklı oyunculardan yana oldu.

Oyununun ikinci bölümünde Caner’in yerine Eren çekilip, Yasin Ozan’a Balde’nin yanında, sağda ise hızlı bir oyuncu olan Muhammed Himmet’e görev verilebilirdi.

         Aslında Hakan Hoca’ya bu konuda da çok fazla yüklenmemek gerekir. Çünkü sahada birden fazla beklenen performansının uzağında oyuncu olması planları alt üst edebiliyor.

Ofansif özellikli alternatif oyuncular var ama Madinda ve Milinkovic 5+1 statüsünden dolayı kadro yapamıyor. Keşke sezon öncesi kadro planlaması yapılırken, dokuz değil de yedi yabancı alınsa ve aynı mevkilere yerli oyuncular tercih edilseydi. O zaman Hakan Hoca’nın eli daha da bollaşacaktı.

Rakip Ümraniyespor’un yabancıları ortaya koydukları oyunla öne çıktı ve takımlarının üç puan almasında önemli pay sahibi oldu.

Maçın hakemi Kadir Sağlam, skoru korumak adına yata yata maçı tamamlamak isteyen Ümraniyesporlu oyuncuların bu davranışına göz yumdu. Giresunspor’a kartlar kolay çıkarken, Ümraniyesporlular’a benzer pozisyonlarda kart gösterilmedi.

Giresunspor’un yabancıları ise bu müsabakada oldukça durgundu.  Kaybedilen 3 puanın telafisi elbette mümkün. İnşallah bu oyunu önümüzdeki haftalarda bir daha izlemeyiz. 

 


gresunsporali-aktenÜmraniyesporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 31.10.2020 19:07

    Giresun spor kazandığı maçlarda ki hatalarını görememiş.Bu mağlubiyet bence normal olandı.Giresun spor her maç gol yiyor acaba neden?Bunun cevabının verilmesi için mağlupmu olmak gerekiyor?Giresun spor 2-0 Önde olduğu maçta neden 3-2 geriye düşuyorda 2-0 lık galibiyeti koruyamıyor.Menemen maçında son dakikada yenilen gol ile rakip beraberliği yakaladı biz Ümraniye maçında neden beraberliği yakalayamadık.Ümraniye 1-0 nasıl korunur Giresun spora gösterdi.Hakeme bahane bulmak işin en kolayı hakem maçı ilk yarıda 5 dakika 2.haritada 6 dakika uzattı peki Giresun spor maçı ne yaptı.Doldur boşalt yaptı devamlı uzun top attı orta saha yok forvet oyuncuları rakip defansa baskı yapmaz vs.vs.Şansımız olsaydı yine kazanırdık ama şans ile nereye kadar gidebiliriz?Ümraniye bize gerçekleri gösterdi.Bu maçta farklı bile mağlup olabilirdik.Giresun spor umut vermiyor.

Yorum yaz

Captcha