09 July 2020 Thursday
Bu hastayı ayağa kaldıracak doktorun Hüseyin Kalpar'ın olacağına ben de inanmıyordum

Giresunspor sezonun ikinci yarısına yeni hocası ile başlayacak. Kongre birkaç hafta öncesinde yapılabilse, yeni yönetim kalacaklar-gelecekler konusunda bugünlerde büyük bir yol kat etmiş olabilirdi. Örneğin beş-altı gündür takımı gönderilen değil, yeni hoca çalıştırıyor olabilirdi.

                Yeni başkan Ali Eren’in genel kuruldan sonra yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu bilenlerdenim. Eski bir idareci olmanın da avantajını kullanarak bir an evvel bir şeyler yapmak gayretinde.

               Ara transferde oyuncu almak-göndermek kolay değil. Kiminin ya bonservis sorunu oluyor kiminin ise uzun süre maç yapmayışlığı. Kimse bu dönemde iyi oyuncusunu vermek istemeyeceğinden çok titiz bir çalışma gerekiyor.

                Gelelim konumuza. Hüseyin Kalpar Hoca ile yol ayrımına gidildi. Bu kaçınılmazdı. İç sahada 5-1 kaybedilen Gazişehir Gaziantep FK maçı sonrasında bu kararın alınması gerekirdi diye düşünüyorum ancak o dönemki yönetim kongre olduğundan böyle bir karara imza atamazdı.

                Neden mi? O dönem Hüseyin Hoca’ya teşekkür edilse yerine bir teknik adam getirilmesi gerekiyordu. Yeni seçilecek olan yönetimin o hocayla da çalışmak istememesi halinde (bu da gayet normal) kulüp ekstra bir maliyetin altına girmiş olacaktı.

                Kalpar döneminde takım sadece bir galibiyet alabilmiş, üç beraberlik, beş de mağlubiyet. Yani karnesi kırıklarla doluydu Kalpar Hoca’nın. Play-off potasında aldığı takım düşme hattına yaklaşıyordu. Yeni yönetim, bana göre Kalpar ile ayrılık kararı almakla en doğrusunu yaptı. Bu hastayı ayağa kaldıracak doktorun Hüseyin Kalpar’ın olacağına ben de inanmıyordum.

                Şimdi yeni hocamızla, yeni yönetimimizle, yeni gelen oyuncuların katılımıyla yeni bir sayfa açacağız. Allah yolumuzu açık etsin.


hüseyin-kalparGiresunsporspor28çotnaklarali-akten

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Bahadır çakıcı 11.01.2019 10:08

    Yeni başkan transferde çok hızlı başladı da bu armanın hiç bir geliri yok hiç yatırımı yok satıp para kazanacağı bir tane oyuncusu yok ama para verip alacağı bir sürü oyuncu varmış eeeee bu paralar nasıl ödenecek bilen varsa yazsınki bizde bilelim ben giresunsporun durumunu mali acıdan hiç iyi görmüyorum bir önceki başkan futbolcuların paralarını ödeyemiyorum diye bırakmışşş yeni yönetimin elinde para basan sihirli çubuk var sanırım neyse zaman cabuk geçiyor bakacagız ve görecegiz

  • Zeki AL (Giresunlubakış) 07.01.2019 19:41

    Haydi hayırlısı... Ali basın sözcüsünün telefonuna ulaştın mı?..Ulaştınsa bana da at!

  • Nizamettin Bilir 07.01.2019 11:30

    Giresunlu Teknik Adamlara şans verilsin Galip Gündoğdu veya Cengiz hocaya Takim emanet edilse bence daha guzel olur

Yorum yaz

Captcha