12 April 2021 Monday
Menemenspor karşısındaki takım ne tat verdi, ne tuz. Belki biraz erken, inşallah ilerleyen haftalar Giresunspor adına çok daha iyi olur

Giresunspor evinde Menemenspor ile oynadığı maçta son saniyelerde gördüğü golle iki puan yitirdi.

Bir şans golüyle üç puana çok yaklaştık ama  santrası dahi olmayan bir golle sahadan iki puan bırakarak ayrıldık.

Kadro açıklandığında ilk olarak Balıkesirspor maçında forma giyen gençlerin kadroda olup olmadığına baktım.  O müsabakada tecrübesizliğinin kurbanı olan Fatih kadroda ama sahanın iyilerinden Atakan yok. O maçın en iyilerinden İshak, kenarda görev bekliyor ama şans gelmiyor.

Geçen haftaki maçı bir anımsayalım. İki topu direkten dönen, asist yapan, takımının hücum etkinliğinde önemli pay sahibi olan İshak, bir sonraki mücadelede hamle oyuncusu olarak dahi görev yapamıyor.

Hemen hemen herkeste ‘Geçen hafta gençler oynadı, bu hafta rahat yeneriz’ düşüncesi hakimdi. Ben de o gençlerin ortaya koyduğu oyunu görünce Giresunspor sezon öncesi iyi çalışmış fikrine sahip oldum ancak Menemenspor maçında ortaya konulan oyun beni çok şaşırttı.

Karşınızda bir iki cılız atağın haricinde sadece duran toplardan üzerinize gelmeyen çalışan bir  rakip var ama buna rağmen pozisyon üretemeyen, hücumda çoğalamayan bir Giresunspor izledik.  Ataklarımızda dört beş oyuncuyu sadece duran toplarda rakip ceza alanında görebildik.

Oyun golsüz eşitlikle devam ederken, sağ bekin çıkarılıp, sağ bek alınmasına anlam veremedim. Hayrullah’ın bir sakatlığı mı söz konusuydu bilemiyorum ancak eğer öyle değilse ve de bu oyuncu kenarı alınacaksa Himmet oraya çekilip, sağ önde ise Yasin tercihi yapılabilirdi.

Giresunspor’un filelere bıraktığı gol tamamen şanstı. Kaleci Selmani’nin yumruklamak istediği o top kendi kalesinde değil de, ceza sahasının içerisine de düşebilirdi, kornere de gidebilirdi.

Eren 85’te kenarı alınınca rakip daha fazla yarı sahamızda gözükmeye başladı. Faul alan, başında sürekli bir stoper bulunan futbolcunun kenarı alınması doğru değildi. Ayrıca top taşıyan Caner de son düdüğe kadar sahada olmalıydı diye düşünüyorum.

Giresunspor geçen hafta parayı ödediği halde oyuncularını Balıkesir’de oynatamadı. Bu işler son ana bırakılmamalıydı.  Menemenspor maçında ise teknik ekibin oyuna bakış açısından iki puan gitti.

Giresunspor ilk iki maçında dört puan alabilseydi her şey daha güllük gülistanlık olarak görülebilirdi ama Menemenspor karşısındaki takım ne tat verdi, ne tuz. Belki biraz erken, inşallah ilerleyen haftalar Giresunspor adına çok daha iyi olur.

 


Giresunspormenemensporspor28Çotanaklarali-akten

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha