12 April 2021 Monday
Giresunspor deplasmanda karşılaştığı Royal Hastanesi Bandırmaspor'u 1-0 yenerek, geçen haftaki Ümraniyespor yenilgisini hem telafi etti, hem de unutturdu.

                Ümraniyespor karşılaşmasına göre daha istekli, daha konsantre bir Giresunspor vardı sahada. Özellikle savunma oyuncuları çok iyi bir doksan dakika çıkardı. Giresunspor’da oynadığı dönemde Landel’in kaptırdığı toplardan sonra kalemizde çok gol görmüştük. Bu kez Bandırmaspor formasıyla sahada olan Landel’in kaptırdığı top sonucunda Balde golü attı.

                Rakibine çok fazla pozisyon vermeyen bir Giresunspor vardı. Bandırmaspor’un teknik adamı Erkan Hoca, Traore’yi de oyuna alarak çift forvete döndü. Hem Traore, hem de Pote uzun oyuncular ve çıktıları her hava topunu almayı başardılar ancak savunmamız çok dikkatliydi ve hata yapmayarak doksan dakikayı tamamlamayı başardık.

                65. dakikadan itibaren Erol Can oyuna girince Giresunspor’un çift ön liberolu sistemde daha başarılı olacağını gözlemledik. Orada görev yapan Erol olur, Mehmet Taş ya da bir başkası ama Giresunspor’un çift ön liberolu sistemde daha başarılı olacağı düşüncesindeyim.

                Giresunspor’un saha kenarında görev bekleyen oyuncuları savunma özellikli. Bu nedenle öne geçilen maçlarda değişiklikler çok olumlu yansıyor. Hakan Hoca geniş kadro konusunda çok şanslı.

Bandırmaspor’da Erkan Hoca’nın elinde sihirli değnek yok. Pote eski Pote değil. Del Valle ve Landel vasatın altında. Erkan Sözeri Hoca zoru başarmayı sever. Kısa sürede takımını toparlar diye düşünüyorum.

                Giresunspor çok önemli bir galibiyet elde etti. Hedefin Süper Lig ise böyle maçları kazanacaksın. Galibiyette emeği bulunan herkesi tebrik ediyorum.


Giresunsporali-aktenspor28Bandırmasporerkan-sözeriÇotanaklar

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • NİZAMETTİN BİLİR Dün 12:09

    Sayın Ali AKTEN haddim olmayarak ve iyi niyetinize inanarak size bir tavsiyem olacak sizi şahsen tanımam ama yazılı basın ile iştigal ettiğinizi spor 28 ı takip ettiğimden dolayı biliyorum bu neden den dolayı SPOR 28 ı Youtube üzerinden canlı yayın yaparak daha aktif hale getirebilir ve mali açıdansa bir kazanç elde edebilirsiniz.Youtuber lik neden düşünmüyorsunuz?Giresun sporun maç önü ve maç sonu ropörtaj lar ile Giresun spor li yönetici ve Teknik Adam Futbolcu Canlı yayınları veya röpörtajları Antrenman görüntüleri Giresun spor yazarları röpörtajlari maç ve futbolcu analizleri taraftar ropörtajlari vs.vs. gibi konuları işleyen yayınlar yaparak Giresun sporun internetin ulaştığı her yere ulaşması ve sesinin duyulması ve Giresun spor adına kamuoyu oluşması tesis edilebilir.unutulmasinki medya büyük güçtür ve bunun size maddi ve manevi bir getiriside olacaktır.Giresun kabuğunu kıracaksa içeriye değil dışarıya açılarak kıracaktır.

Yorum yaz

Captcha