19 September 2020 Saturday
Bu takım O göreve başladıktan sonra en azından Play-off'a kalmayı kafaya takmış. Harika bir hava yakalanmış

Giresunspor-Ümraniyespor maçı sonrasında stadyumdan ayrılırken, taraftarların ‘Hakan Kutlu, Giresun seninle mutlu’ tezahüratı yeri göğü inletiyordu.

            Aynen katılıyorum. Giresun Hakan Kutlu ile mutlu. Bu takım O göreve başladıktan sonra en azından Play-off’a kalmayı kafaya takmış. Harika bir hava yakalanmış.

Giresunspor ilerleyen haftalarda elbette mağlubiyet yaşayacaktır, futbolda bunlar var lakin şunu ifade etmek isterim ki bu takım bu hava ile kolay kolay kaybetmez.

Maça gelince. Adriano yine kalesinde güven verdi. Savunmanın sol beki Muhammed Bayır çok iyiydi. Bir ara Ümraniyespor o bölgeyi çok kullanıyor gibi gözükse de Muhammed tecrübesini ön plana çıkardı.          

Savunmanın sağında Uğur olduğu zaman o bölgede sıkıntı olmuyor. Stoperler de başarılı bir maç çıkardı. Özelikle Numan’a ayrı bir paragraf açmak gerekir. Kusursuz bir maç oynadı.

     

            Renan sanırım sakatlık problemi yaşadığı için ikinci yarıya çıkamadı ancak yerine giren Mehmet Güven ise soy adı gibi ‘Güven’ verdi. Oyunu sakinleştirdi, klasını konuşturdu.

Del Valle-Muhayer değişikliğinden önce Rusescu’nun oyundan alınıp, Özgür Can’ın görevlendirmesini bekledik. Öyle olsa belki önde daha fazla top tutabilirdik.

            Bekir görevini yaptı ama geçmiş kariyerine baktığımızda daha fazlasını istemek biz sporseverlere çok görülmemeli.

Landel, Hakan Kutlu’nun göreve gelmesinin ardından bambaşka bir oyun ortaya koyuyor. Koşuyor, sahada basmadık yer bırakmıyor deyim yerindeyse. Kaçırdığı gole ise şaşırmadım. Bire bir de çok etkili olmaması nedeniyle o golü kaçırması bana sürpriz olmadı.

Ahmet İlhan maçın yıldızı oldu. Aslında O’nun adına oyun iyi başlamamıştı ancak çizgiden topu şanssızca çıkarması  Ahmet’te moral bozukluğuna değil, motivesinin artmasına neden oldu. İki gol attı, üç puanı getirdi.

2-1’den sonra hani  ‘Acaba 2-2 olur mu?’ endişesi duyulur ya bugünkü maçta eminim tribünde olan ya da ekran başında olan herkes böyle bir düşünceye kapılmamıştır. 2-1’den sonra da takım farkı getirecek pozisyonları yakaladı ama kısmet değilmiş.

Sözün kısası. Bu takım ilk yarıya göre çok daha farklı oynuyor. Bir-iki hafta içerisinde ilk altı içerisinde yer bulmak sürpriz olmamalı. Tabiî ki 15 hafta var bitime ancak peş peşe çıkılacak 3 maçtan en iyi sonuçlar alınabilinirse Giresunspor’u kimse durduramaz.            

           


ali-aktenGiresunsporspor28ÇotanaklarÜmraniyespor

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha