09 July 2020 Thursday
Giresunspor tam 40 dakika 10 kişi oynayan Denizlispor`a 3-2 yenildi.

Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim ki teknik adam Hüseyin Kalpar, rakibini çok iyi analiz etmiş ve ona göre bir kadro sahaya sürmüş. İlk yarıda her şey planlanan gibiydi. Ziya, Hüsamettin’in markajında kalmış, Recep Niyaz istediği gibi top yapamamış, Burak ise etkili olamamıştı.

                Muhammed Ildız-Ergin Keleş-Muhammet Reis gibi oyuncuların olmayışı Giresunspor’u daha hızlı hale getirirken, sonu kötü biten bir doksan dakika oldu.

                Oyun 1-1 devam ederken Abiola’nın düşürülmesinde net penaltı verilmedi. Bu pozisyonda hakem beyaz noktaya yürüse, Abdülkerim de kırmızın karttan soyunma odasının yolunu tutacaktı. Birkaç dakika sonra Kıbong’un oyun dışı kalmasının ardından oyunu rakip yarı alana yıkan bir Giresunspor bekliyorduk ancak sanki 10 kişi kalan Denizlispor değil de Giresunspor’muş gibi bir görüntü sergilendi.

                Yücel Hoca 10 kişi kalmalarının ardından kanat oyuncusu Burak’ı kenarı alarak, hemen orta sahasını güçlendirdi. Hüseyin Hoca’dan ise Emre’yi kenarı alarak üçlü savunmaya geçip, oyunu rakip yarı alana yıkmasını beklerdim. Eğer böyle bir değişiklik yapabilse maçın skoru lehimize olabilirdi.

 2-1’den sonra hemen kalemizde golü görmek motivasyonu dibe indirdi. Bir gol bir asistle oynayan Volkan’ın kenarı alınması büyük hataydı. Kendini bulmuş, atmış, attırmış bir oyuncuyla doksan dakikanın sonuna kadar devam edilmeliydi görüşündeyim.

                Sonrasında Kayacan'a yapılan faulü görmeyen hakemin sayseinde yenilen gol ve sonuç mağlubiyet. Maçın hakemi rezil bir maç yönetti. Verilmeyen penaltı, kırmızı kart, verilmeyen faul sonrası yenilen gol. Asıl mesleği muhasebecilik olan bu kardeşimizin fazla hesap kitap yapmaktan olsa  gerek kafası maçta değildi.

Yapacak bir şey yok. Eldeki malzeme bu. Bu kadroyla devreye kadar ne toplarsanız kardır.

                Bir de Adama Ba konusuna değinmek istiyorum. Hüseyin Hoca birkaç gün evvel bu oyuncuyla ilgili açıklamada bulunmuş, oyuncusunun milli takımda oynamak için can attığını, Giresunspor’da ise bilerek oynamak istemediğini düşündüğünü dile getirmişti. Böyle bir düşünceye sahip olan bir teknik adamın bu oyuncularla halen savaşa gitmesini anlamıyorum. Eğer düşüncen bu ise formayı değil, bavulunu vereceksin eline.


ali-aktenspor28ÇotanaklarDenizlispor

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir 26.11.2018 11:02

    Bu malzemeyi Giresun spora kim verdi veya aldı?

Yorum yaz

Captcha