14 May 2021 Friday
Hep sadece bugünü düşünüyoruz. Bu ben mesleğe başladığım sene de öyleydi, bugün de aynısı. Bugün Ali Başkan var yarın başkası olacak ama bakış açısı hep aynı.

Giresunsporumuz ile aynı ligde mücadele eden Menemenspor, Bal Ligi’ndeki temsilcilerimizden Görelespor’dan ikinci transferini yaptı.

                Geçtiğimiz hafta Menemenspor-Adanaspor maçını izlerken, İzmir temsilcisinin devre arasında Görelespor’dan aldığı savunma oyuncusu 22 yaşındaki Ömer’in  performansını da görünce ‘biz burnumuzun ucunu dahi göremiyoruz’ diye düşünmüştüm.

                Bu maçtan bir iki gün sonra yine Menemenspor’un yine Görelesporumuz’dan ikinci transferini yaptığının haberi ajanslara düştü.

                 Peki Menemenspor bu oyuncuları nasıl fark etti biliyor musunuz? Temsilcimizin, Altay ile oynadığı kupa maçında.  Şehrimizin takımındaki böyle futbolcuların biz farkına bile varamıyoruz.

                Hem Ömer, hem de Sezer, Menemenspor’a gitmeden önce Görelespor forması ile Bölgesel Amatör Lig maçlarına da çıktı. Ha ‘gündem yoğundu, o sıra yeni hoca falan gelmişti’ diyebilirsiniz ama ikisi de Görelespor’dayken Giresunspor’a karşı kupa maçı da oynadı. Orada da göremedik.

                Giresunspor’un teknik kadrosunda analizcisinden, kondisyonerine, birinci, ikinci yardımcısına kadar vardı. Altyapısında hocaları var. Var ama  ne Görele’ye ne Bulancak’a ne de   amatör maçlarından birkaç tanesini takip ettirdiği hocası yok.

                Bu oyuncuları Giresunspor transfer etse zararı ne olurdu? Belki iki yada üç deplasman masrafı kadar kasasından para çıkardı.  Bir galibiyete 20 binler, 50 binler açıklayan kulübün böyle bir harcamazı lüks olmazdı.

                Yıllardır Giresunspor’a takip ederim.  Bırakın maça çıkmayı, antrenmana çıkmadan parasını alanları önceki başkan döneminde sık sık haber yapardık.

                Çok mu zor iki tane Bal Ligi’ndeki takımımızın maçlarını takip ettirmek, oraya gelen takımların oyuncularını izlemek.

                Ömer ve Sezer  sadece bir örnek. İşin özü şu. Bölgemizin takımlarını, oyuncuları tarayamıyoruz. Bunun yanı sıra kendi altyapımızı değerlendiremiyor, öz kaynaklarımıza sahip çıkamıyoruz.

                Hep sadece bugünü düşünüyoruz. Bu ben mesleğe başladığım sene de öyleydi, bugün de aynısı. Bugün Ali Başkan var yarın başkası olacak ama bakış açısı hep aynı. Bu düşüncelerimizi biraz olsun değiştiremez miyiz.


ali-aktenspor28ÇotanaklarGiresunspor

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 17.07.2020 08:27

    Giresun sporun hedefi Süper Lig o yüzden Giresun sporda Süper Transferler yapar.Giresun spor zengin bir kulüp olduğu için hep üst liglerden veya kendi liginin süper starlarını transfer eder.Giresun spor her transfer dönemi çok transfer yapar çünkü Süper lig hayalimiz var.Giresun sporu yönetenlerin anlayışı bu olduğu için Giresun sporun işi çok zor.inşaallah sonumuz Ordu spor gibi olmaz.

  • Şeref alkan 16.07.2020 14:01

    Alt yapıda hangi hocayı arıyorsunuz amator ve bal ligi maçı seyretsin onlar kendilerine kıritelli topcu arıyorlar o topçuları begenmezle r sen benden daha iyi bilirsin alicigi

Yorum yaz

Captcha