09 July 2020 Thursday
Daha takımı lige sokmayan, maça çıkartmayan bir yönetimi eleştirmek moral bozmaktan başka bize bir şey kazandırmaz.

O Süper Ligde büyük denilen takımlardan Fenerbahçe ilk yarıyı düşme potasında tamamladı. Diğerleri Fenerbahçe’ye göre sıralamada iyi durumda olmalarına rağmen onlar da huzursuz. Hepsinin borcu tavan yapmış.

Ekonomik krizin olduğu bir dönemde Süper Lig’in büyükleri bile para para diye çığrışırken, Giresunspor’a daha önce yöneticilik de yapan genç bir iş adamı Başkan olmuş ve arkadaşları ile memleketinin armasını en iyi şekilde dalgalandırmak adına çalışmalar yapıyor.

Aralık’ın son günlerinde göreve gelen bu yönetim, gitmek isteyeni takımda tutmadı. Uğur ve Emre’yi alacaklarına karşılık ve de üstüne az da olsa bonservis ücreti alarak gönderdi. Kürşad gitti, O’nda da zarar etmedi. Zeni ile de kötü ayrılmadı. Adama Ba, Sait İdazza ve Sery’i de kulübe zarar vermeden göndermeyi planlıyorlar.

Dış transferde ise altı oyuncu renklere dahil edildi. Üçü yerli, üçü yabancı. Oyuncular sahaya çıkmamış, formasını sırtına geçirmemiş, hemen olumsuz düşüncelerimizi sosyal medyadaki hesabımızdan paylaşıyoruz.

Bu yönetim kulübü borca sokuyormuş, sakallı neden af oluyormuş, falanca neden gönderilmiyormuş, muş mış muş.

Durun Allah aşkına. Göreve geleli 20 gün olmayan bu insanlar bunların hiç birini hak etmiyor. Çok bilen gelecekti Giresunspor kongresine, listesini sunacak ve kulübü yönetmeye talibim diyecekti.

Gelen oldu mu, olmadı. O zaman Ali Eren Başkanın ve yönetimin kararlarına saygı duyacaksınız. Kulübü borçlandırdı mı, Haziran’da kongre var gelir sorarsınız hesabını. Transferler tutmadı mı, gelir verirsiniz listenizi divana, siz daha iyisini yaparsınız.

Daha takımı lige sokmayan, maça çıkartmayan bir yönetimi eleştirmek moral bozmaktan başka bize bir şey kazandırmaz.

Yazımın başında da belirttiğim gibi Süper Lig’in büyük diye tabir edilen takımları ekonomik buhranın getirdiği günü kurtarma derdindeyken, transfer yasağını kaldıran, hoca değiştiren, altı oyuncu alan, mali sıkıntıyı hiç konuşmayan bir yönetime haksızlık yapmıyormuyuz.


ali-aktenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • Nizamettin Bilir 16.01.2019 15:10

    Giresun sporun yeni seçilen yönetimi Giresun spor Alt yapısına işlerlik kazandıracak Alt yapıdan AHLAKLI YETENEKLİ GENÇ oyuncular yetiştirecek ve geliştirecek bir sistem kurmasını Alt yapı yaş gruplarındaki takımlarımızı Yurt içi-yurt dışı özel-Resmi Turnuvalara - kamplara götürmesini buradan yetişen oyuncuların Giresun spor A TAKIMINDA yer almasını ve bu doğrultuda çalışmalar yapmasını istiyorum.Eski başkana da sitemim bu yüzdendi şimdiki başkandan bu çalışmayı bekliyorum.Giresun ekonomisi zayıf olan bir il haliyle Giresun sporda Ekonomik sıkıntı yaşayan bir takım öyleyse çözüm az dış transfer kendi oyuncunu kendin yetiştir olmalıdır.Başarılar dilerim

  • Ali Faik Köksal 13.01.2019 12:47

    Bugüne kadar gayet olumlu işler yapan bu yönetimi eleştirenler ya yeterli ekonomi ve futbol bilgisine sahip değiller veya kötü niyetliler. Bence Ümit Özat çok iyi bir seçim. Fakat yönetim; haklı kararlarında mutlaka hocanın yanında durmalı ve futbolcuların sahaya çıkıp kendilerinden beklenen başarılı olma misyonundan başka bir misyon üstlenmelerine asla müsaade edilmemelidir. Ayrıca Ümit Hoca`nın da söylediği gibi, bu yıl takımın ligde kalıp iskeletini oturtmak, seneye ise yeni finansman kaynakları oluşturarak, doğrudan Süper Lig`e çıkacak bir hedefi kovalamak en doğrusu olacaktır. Bu ise Ümit Hoca ile uzun dönemli bir anlaşmayı gerektirmektedir.

Yorum yaz

Captcha