20 September 2020 Sunday
Nazar boncuğumuz olsun diyelim. Bu haftaki rakip ağır yaralı Balıkesirspor. Yeniden çıkış yakalamak lazım.
Giresunspor deplasmanda karşılaştığı Fatih Karagümrük’e 2-1 yenilerek ikinci yarıdaki ilk mağlubiyetini elde etti.
90 dakika boyunca çok etkili olamadığımızı belirtmek isterim. O son haftalardaki Giresunspor’un sergilediği oyundan eser yoktu. Tabi bunda Karagümrükspor kenar yönetiminin maç öncesinde yaptığı analizlerin etken olduğunu düşünüyorum.
Del Valle’yi iyi kapattılar. Özellikle dış saha maçlarında etkili olan bu oyuncu Karagümrük deplasmanında çok fazla açık yakalayamadı. Rakibin kadrosuna baktığınızda çok tecrübeli oyunculara sahipler. Attamah gerçek bir lider gibi oynuyor. Karagümrük oyuncuları bize göre çok daha dikkatli oynadılar.
Ahmet Kesim’in sebebiyet verdiği penaltı, çok ağır bir karardı. Oyuncu düşerken vücudunu desteklemek için elini yere koyduğu esnada top eline çarptı. Bu pozisyonda oyun devam etmeliydi. Landel’e çıkan kart ise dünyanın neresinde olursa olsun kırmızı kart. Maç 11’e 11 oynanırken Karagümrük daha etkiliydi ancak bir kişi eksik kaldığımızda oyuncularımız daha özverili bir mücadele yaptılar. 
İkinci yarıya Raul-Milinkoviç değişikliği ile başladık. Bu değişikle Ahmet İlhan sola, Del Valle öne geçti. Sonrasında Özgür Can’ın oyuna dahil olmasıyla sistem normale döndü. Bu süreçte gol yemedik, böyle bir değişiklik dış saha maçlarında normaldir. Milinkovic’i de artık görmemiz gerekiyor.  Karagümrük maçında henüz tam olarak hazır olmadığının sinyallerini verdi.
Giresunspor sadece duran toplardan golü bulabilirdi öyle de oldu. Skoru 1-1’e getirdikten sonra oyunu yavaşlatmayı beceremedik. Yere yatacaksın, kalkmayacaksın. Kimse sezon sonunda sizin Karagümrük maçında yere yatarak puan aldığınızı dile getirmiyor, yarışı nerede bitirdiğinize bakıyor.
  Son bölümlere girildiğinde top takibi eksikliğimizden kalemizde golü gördük. Tabi biraz da şans olacak. O top rakibin değil de bizim futbolcunun önüne de düşebilir, ya da direğe çarpmayıp kornere de gidebilirdi.
 Aman aman pozisyon vermediğimiz bir maçtı, kaybeden biz olduk. İstanbul’da Giresunspor senelerdir istediği sonuçları alamıyor. Bunun nedenleri araştırılmalıdır. Acaba diyorum, İstanbul deplasmanlarında maç öncesinde oyuncuların otelde sık sık ziyaret edilmesi konsantrasyon eksikliğine neden olabilir mi?
Neyse oynandı ve geride kaldı. Nazar boncuğumuz olsun diyelim. Bu haftaki rakip ağır yaralı Balıkesirspor. Yeniden çıkış yakalamak lazım. Onları buradan puansız göndererek yolumuza kaldığımız yerden devam etmeliyiz.

ali-aktenanalizspor28GiresunsporÇotanaklarroket-ali

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha